balkon marzeń

Pięknie udekorowany balkon to idealne miejsce wypoczynkowe po długim, męczącym dniu. Odpowiednio obszerny balkon z przystępną dekoracją może także służyć jako wspaniałe miejsce spotkań ze znajomymi, bądź rodziną. Stanowi dobrą alternatywę dla tarasu, o który ciężko gdy mieszkamy w bloku mieszkalnym. Mimo wszystko na mniejszej powierzchni można wyczarować wspaniałą, bogatą przestrzeń, która stanie się idealnym miejscem do spędzania czasu wolnego.

Maksymalnie wykorzystaj dostępną przestrzeń balkonu na odpowiednie meble

Balkony są ważną częścią domu. Są doskonałym miejscem na relaks na świeżym powietrzu i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Ale zwykle nie używamy go tak często, jak powinniśmy. Dzieje się tak, ponieważ często posiadanie mebli na balkonie może kojarzyć się z czymś niepraktycznym. Jak najlepiej wykorzystać swój balkon za pomocą odpowiednich mebli? Istnieje wiele sposobów na maksymalizację powierzchni balkonu. Dobrym rozwiązaniem może być zamontowanie półek lub regałów, które mogą zmieścić się w pozornie bezużytecznych, nieustawnych miejscach. Jeśli istnieje taka możliwość warto zamontować je na ścianie. W ten sposób możesz postawić na nich wszystko, choć najlepiej nadadzą się na doniczki z kwiatami, lub drobne ozdoby, takie jak świeczki i małe figurki. Modne w ostatnim czasie są regały tworzone na wzór drabiny, które idealnie będą pasować do rustykalnej stylistyki.

Dobrym pomysłem jest też mocowanie roślinności za pomocą haków do stropu balkonu. Pozwala to zaoszczędzić cennego miejsca i sprawdza się idealnie do tworzenia roślinnych kaskad przy użyciu bluszczu, petunii, albo surfinii. To rozwiązanie od lat cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o aranżacje balkonowe. Gdy jednak chcemy montować rośliny na barierce balkonu to dobrze jest to zrobić po zewnętrznej stronie barierki. Zaoszczędzi nam to dodatkowego miejsca. Nie ma co martwić się o stabilność takiej konstrukcji. Istnieje wiele specjalistycznych haków, które są powszechnie dostępne, a które podtrzymują takie donice.

Jakie meble wybrać na nasz balkon?

W przeciwieństwie do tarasu, na balkon może być nam ciężko wstawić duże, masywne meble. Wyposażenie ogrodowe, takie jak kanapy może po prostu być zbyt obszerne by zmieściło się na naszym balkonie. Mimo to nie musimy rezygnować z umeblowania naszego balkonu. Wystarczy jedynie wybrać takie meble, które będą idealnie pasować do metrażu naszego balkonu. Rodzaj mebli na balkon będzie zależał od układu balkonu i tego, ile miejsca chcesz wykorzystać. Jeśli chcesz zdecydować, czy meble zmieszczą się na Twoim balkonie, spójrz na to, ile masz miejsca, zanim zdecydujesz, jaki rodzaj mebli kupić. Posiadając mały balkon, możesz pomieścić jedynie kilka mebli, takich jak ławki i krzesła. Jeśli chcesz mieć dużo miejsc do siedzenia, najlepszym rozwiązaniem są krzesła i sofy. Wąski balkon pozwoli tylko na jedno krzesło lub ławkę, podczas gdy szerszy balkon może pomieścić dwa lub trzy. Jeśli chcesz się swobodnie poruszać, najlepiej sprawdzi się stolik kawowy, stoliki boczne lub podnóżek.

Zadbaj o prywatność i nastrojowe oświetlenie swojego balkonu

Prywatność i nastrojowe oświetlenie to dwa najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, gdy dekorujesz balkon. Jako, iż balkony często wychodzą na ulicę lub część wspólną przynależącą do wspólnoty mieszkaniowej to musi zależeć Ci na tym by zadbać o prywatność. Dobrym sposobem na zapewnienie prywatności jest użycie osłon z tworzyw sztucznych, albo tkanin, które będą się dobrze komponować z resztą stylu balkonu. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój balkon jest dobrze, klimatycznie oświetlony, powinieneś rozważyć zainwestowanie w oświetlenie LED. Warto także pomyśleć o wykorzystaniu lampionów i małych lampek zasilanych na baterię. Najlepiej stawiać na ciepłe barwy, które stworzą niesamowity, przyjemny i przytulny nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *